Kuponiada
Aceasta oferta a fost publicata acum 40 zile...
0

aplicanti

Full-time Sofer - Serviciul administrare resurse

la Banca Nationala a Romaniei in Iasi

Banca Nationala a Romaniei, Sucursala Regională Iaşi, organizează concurs pentru ocuparea unui post de șofer, cu contract de muncă pe durată nedeterminată, la Serviciul administrare resurse.
Termen limită pentru înscriere: 19 iunie 2013.

Atribuţiile principale ale postului
asigură transportul în interes de serviciu al salariaților sucursalei regionale, în baza aprobării conducerii sucursalei;
asigură transportul materialelor achiziționate de la diverse unități;
răspunde de întreținerea și folosirea autovehiculelor din dotarea sucursalei regionale.

Studii şi experienţă
studii medii, absolvite cu examen de bacalaureat;
permis de conducere valabil, care să includă categoriile B și C sau B, C și D;
vechime în practicarea acestei meserii, de minimum 3 ani, dovedită cu documente;
aviz favorabil la testarea psihologică specifică;
aviz favorabil la examenul de medicina muncii pentru siguranța circulației, conform prevederilor legale în vigoare;
documente doveditoare de la sediul poliției rutiere din județul care îl are în evidență pe candidat, cu privire la istoricul numărului punctelor de penalizare ce i-au fost aplicate (cazier auto).

Competenţe comportamentale
capacitatea de asumare a responsabilităţii;
abilitatea de a comunica eficient;
capacitatea de a lucra în echipă;
capacitatea de a rezolva analitic problemele apărute.

Alte condiţii de înscriere la concurs
postul pentru care optează să nu fie într-o structură organizatorică în care soţul/soţia, părinţii, copiii, fraţii/surorile candidatului să fie salariaţi sau să nu fie într-o relaţie ierarhică şi/sau funcţională cu postul ocupat de soţul/soţia, părinţii, copiii, fraţii/surorile candidatului. Relaţia dintre posturi este analizată de către Direcţia Resurse Umane care aprobă participarea candidatului la concurs;
să nu fi participat în ultimii doi ani anterior datei de desfăşurare a concursului la mai mult de trei concursuri în Banca Naţională a României, centrală şi sucursale regionale/agenţii, pe un post care presupune aceeaşi activitate.

Înscrierile se fac personal la Sucursala Regională Iași - Str. Ștefan cel Mare și Sfânt nr.17, Iași, până la data de 19 iunie 2013 (inclusiv), între orele 9.00 - 11.00.

Procedura de desfăşurare
În data de 19 iunie 2013 candidaţii vor fi contactaţi (prin e-mail), pentru a primi detalii legate de desfăşurarea primei probe de concurs.

Concursul se va desfăşura începând cu data de 21 iunie 2013 şi va avea următoarele probe:
test profesional;
testare psihologică şi interviu de selecţie.

Relaţii suplimentare la tel. 0232.211.222.

TEMATICA
Reglementarea organizării şi funcţionării Băncii Naţionale a României, obiectivul fundamental şi principalele atribuţii ale Băncii Naţionale a României.
Reglementarea circulației pe drumurile publice.

BIBLIOGRAFIA
Legea 312/2004 privind Statutul Băncii Naţionale a României (Monitorul Oficial al României nr. 582/30.06.2004);
Ordonanța de urgență a Guvernului nr.195/2002 privind circulația pe drumurile publice, republicată (Monitorul Oficial al României nr.670/03.08.2006) cu modificările și completările ulteriorare;
Regulamentul de aplicare a Ordonanței de urgență a Guvernului nr.195/2002 (Monitorul Oficial al României nr.876/2006) cu modificările și completările ulterioare.
Sursa: bnro.ro.

Oferte recente la Banca Nationala a Romaniei
Full-time Informatician la Banca Nationala a Romaniei in Cluj Napoca 10-03-2014
Full-time Consilier juridic la Banca Nationala a Romaniei in Cluj Napoca 10-03-2014
Full-time Referent de specialitate la Banca Nationala a Romaniei in Bucuresti 25-10-2013
Full-time Referent - Serviciul administrare imobil Negru Voda la Banca Nationala a Romaniei, Oriunde 25-10-2013
Full-time Referent - Serviciul administrativ la Banca Nationala a Romaniei in Bucuresti 25-10-2013

« Inapoi la categorii
Este aceasta oferta un fals ? Raporteaza!
Recomanda unui prieten
Publicata la 12-06-2013
Vizualizat de: 961 ori
SiteUptime Web Site Monitoring Service